اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

دانلود پاورپوینت ایمنی الکتریکی

دانلود پاورپوینت ایمنی الکتریکی

 قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت : 


تعداد اسلاید : 96 اسلاید

تعرف ایمنی الکتریکی ایمنی الکتریکی، محافظت از بیمار یا پرسنل درمانی در برابر شوک الکتریکی خطرناک و همچنین محافظت در برابر انفجار، آتش سوزی یا خسارت به تجهیزات و ساختمان می‏باشد شوک الکتریکی به هر دو مورد ماکرو شوک و میکرو شوک نسبت داده می‏شود انفجار ممکن است از جرقه های اتصال الکتریکی در محیطی از گازهای منفجره نظیر اتر یا داروی بیهوشی سیکلوپروپان حاصل گردد. البته در مورد گازهای طبی گونه‏های قدیمی‏تر این گازها قابل انفجار بودند که با استفاده از گازهای جدیدتر نظیر ایزوفلوران و .... خطرات اشتعال نیز کاهش یافته است. با این وجود طراحی تجهیزات و اتصالات مورد استفاده در اتاق عمل می‏باید به گونه‏ای صورت پذیرد که از ایجاد جرقه‏های الکتریکی جلوگیری شود. آتش سوزی حاصل گرمای تولید شده از بار بیش از حد، سیم کشی غلط و یا سیستم های تغذیه نامناسب می‏باشد. خسارت به تجهیزات و ساختمان ممکن است از انفجار، آتش سوزی یا بار بیش از حد الکتریکی نتیجه شود. از نگاهی عملی تر ایمنی وضعیتی می باشد که دارای ضرر نباشد. در حقیقت در محیط های پزشکی ایمنی الکتریکی محدود کردن وضعیت های خطرناک می باشد. ایمنی الکتریکی در یک محیط درمانی یک وضعیت استاتیک نبوده و درحقیقت یک وضعیت دینامیکی است و می باید مرتب مورد بررسی و تصحیح قرار گیرد مفاهیم اساسی الکتریسیته الکتریسیته ساکن الکتریسیته ساکن می‏تواند برای اشخاص و تجهیزات حساس (مانند آی سی ها) خطرناک باشد.شوکهای الکتریسیته ساکن می توانند شخص را تکان داده و موجب حادثه شوند. جرقه های ناشی از الکتریسیته ساکن می‏توانند گازهای قابل اشتعال را مشتعل ساخته سبب انفجار شوند. همچنین شوکهای شوکهای ناشی از الکتریسیته ساکن اگر به سوند در حال پیشروی اعمال شوند، می توانند سبب توقف ناگهانی ضربان قلب شوند. به همین جهت کف اتاقهایی که بدین منظور استفاده می‏گردد حتما نیازمند زمین کردن و رسانا بودن،می‏باشند که معمولا این کار با استفاده از کف‏پوشهای آنتی استاتیک صورت می‏پذیرد. تاثیر جریان الکتریکی مستقیم روی بدن تاثیر جریان الکتریکی مثبت بیشتر مربوط به دستگاههای توانبخشی و خصوصا تجهیزات الکتروتراپی و یا الکترولیز می‏باشد. اثر جریان در اعصاب حسی با عبور جریان مستقیم از بدن ابتدا شخص حس ناراحتی مختصری در محل اتصال الکترودها می کند که بی‏شباهت به سوزن زدن نیست و بعدا با بالا بردن شدت جریان حس گرما و حرارت در نتیجه سوزش و سوختگی می‏شود. این احساس در الکترود منفی بیشتر می‏باشد و بتدریج که مدتی جریان عبور کرد این حس کم می‏شود که علت آن را خستگی عصب تصور می‏کنند.
اگر قسمتی از یکی از اندام‏ها بین دو الکترود قرار گیرد و جریان بگذرد در آن قسمت بین دو الکترود احساس کامل و واضح فشردگی می‏شود.

فرمت فایل : پاورپوینت


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 17,280 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file3_2020078_8818.zip13.1 MB