اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید.در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود.

دانلود پاورپوینت کاربندی و یزدی بندی.PPT

 

دسته بندی : پاورپوینت 

نوع فایل:  ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

 


 قسمتی از اسلاید پاورپوینت : 

 

تعداد اسلاید : 48 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع تحقیق: کاربندی و یزدی بندی کاربندی چیست ؟
قسمت حد فاصل بین طرح چهار ضلعی تا جایی که ساقه گنبد از آنجا شروع می‌شود ، در صورتی که از تقاطع قوس‌های فرعی به وجود آید ، کاربندی گویند .
یا بعبارت دیگر کاربندی سازی ، نوعی پوشش است متشکل از لنگه طاق هایی با قوس معین که تحت قواعدی هندسی همدیگر را قطع می کنند و قواره اصلی پوشش را به وجود می آورند .
کاربندیها ، متشکل ازباریکه ها یا لنگه طاق هایی هستند که از تقاطعشان ، استخوان بندی پوشش برای سقف به وجود می آید و اکثر مواقع به صورت اسکلت پوشش دوم و کوتاه تر نسبت به سقف اصلی هستند و گاهی بعنوان سقف اصلی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
از دوران یک قوس حول یک محور و تکرار آن کاربندی شکل می گیرد.
در حقیقت کاربندی مجموعه طاق های موربی است که با یکدیگر تلاقی می نمایند و از تقاطع آنها در طاق زدن استفاده می شود.
معمولا سقف های اصلی را به دلیل زیبایی بیشتر و به نظم درآوردن فضای داخل با توجه به تناسبات انسانی با کاربندی (رسمی )می پوشانند.
در اصل نقش های متفاوتی را می توان برای این عنصر تزئینی بر شمرد.
در حقیقت علاوه بر نقش آمود و عایق حرارتی ,تنظیم کننده نور و صدانیز می باشد و می توانند نقش سازه ای را برای بنا ایفا نمایند.
اجزاء و ساخت کاربندی كاربندي مجموعه باريكه طاق‌هاي موربي است كه هم ديگر را قطع كرده و از تقاطع آنها (‌ضلع‌ها) جهت زدن طاق به منظور ايجاد پوشش استفاده مي‌كنند قالب اين باريكه طاق‌ها با استفاده از ني و گچ به دست مي‌آيد (اين باريكه‌ها را تويزه مي‌گويند و در بعضي نقاط ايران لنگه هم ناميده مي‌شود) طرز عمل به اين ترتيب است كه ابتدا دو يا چهار طاق كامل به عنوان تونيزه اصلي و باربر با مصالح بنائي اجرا كرده و بقيه باريكه طاق ها را به آن متصل مي كنند سپس درون آنها طاق مي زنند .
يك كاربندي معمولي از بخش‌هاي زير تشکیل شده است :1-  يك سری سمبوسه (مثلث منحني‌الاضلاعي كه بالاترين قسمت كاربندي را تشكيل مي‌دهند .)2- يك يا چند رديف شاپرک (چهار ضلعي منحني‌الاضلاع) كه قسمت‌هاي مياني را درست مي‌كنند .
3- يك سري پا باريک (چهار ضلعي‌های انتهايي كه به پا طاق منتهي مي‌شوند .) كاربندي‌ها قالب شاغولي قالب سرسفت كاربندي رسمي كاربندي اختري اختري گسيخته اختري پيوسته انواع کاربندی كاربندي‌ها به دو بخش عمده تقسيم مي‌شوند : 1- كاربندي قالب شاغولي اين كاربندي‌هاي در فضا نسبت به صفحه‌ زمين به‌طور عمودي واداشته مي‌شوند بنابراين اكثرا قابليت حمل بار را دارند و در حالتي كه كاربندي‌ها خود پوشش اصلي باشند .مثل چهارسوق‌ها و بازارها حتماً از قالب شاغولي استفاده مي‌شود .
قالب های تشکیل دهنده این نوع کاربندیدر یک صفحه قرار دارند و می توانند به صورت یک دور (قوس)بار را به تکیه گاه منتقل کنند.کل رسمی در این حالت باربر است. 2-  كاربندي قالب سرسفت كاربندي‌هايي هستند كه قالبشان در فضا نسبت به صفحه زمين به طور مايل است در كاربندي هاي قالب شاغولي در هر سطح كه بخواهيم كاربندي كنيم بزرگترين دهانه مبناي كار خواهد بود به اين ترتيب از نقاط مختلف سطح طاق هادي مي‌زنيم كه همه به اندازه طاق بزرگترين دهانه باشد به اين ترتيب تيزه همه

  متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید 

 


  لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:  توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی پاورپوینت خرید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف فروشگاه پاورپوینت کمک به سیستم آموزشی و رفاه دانشجویان و علم آموزان میهن عزیزمان میباشد. دانلود فایل  پرداخت آنلاین پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,350 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
183_1067391_9793.zip5.6 MB